2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Sveikatą stiprinančių mokyklų sveikatos ugdytojų ir sveikatos priežiūros specialistų mokymai Trakuose

Publikuota: 2016-06-21 | Autorius: Danutė Vizmanaitė

Kai kolegos iš Kauno rajono švietimo centro kreipėsi su prašymu padėti surengti šių metų birželio 15 – 16 dienomis Trakuose seminarą sveikatos ugdytojams tema „ Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos tobulinimas pagal veiklos vertinimo rodiklius. Patyčių ir smurto prevencija“, kilo vienintelė mintis, kodėl ir mūsų rajono atstovai neturi tobulėti šiame, itin svarbiame darbo bare. Tuo labiau, kad Kauno rajono švietimo įstaigos sveikatinimo srityje yra pirmaujančios respublikoje.

Susirinkusiems į Trakų sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrą, sveikinimo žodį tarė direktorius R. Sabaliauskas, Kauno r. Švietimo centro direktorė L. Ruzgienė bei Trakų švietimo centro direktorė N. Lisevičienė, palinkėdami dalyviams sėkmingo ir produktyvaus darbo mokymų metu.

Seminaro metu Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Tyrimų skyriaus vyriausioji specialistė dr. Aldona Jociūtė apžvelgė šiuolaikines SSM tendencijas Europos kontekste, pristatė tyrimo „13–14 metų vaikų fizinio aktyvumo veiksniai pasirinktose Lietuvos savivaldybėse“ rezultatų analizę.

Vėliau sveikatos ugdytojų laukė individualus darbas bei darbas grupėse – savo ugdymo įstaigos sveikatingumo veiklos vertinimas pagal metodines rekomendacijas “Sveikatą stiprinančių mokyklų veiklos vertinimo rodikliai ir jų taikymas”. Veiklas moderavo ir mokyklų atstovus konsultavo Šlienavos pagrindinės mokyklos mokytoja Onutė Gervienė ir Higienos instituto Visuomenės sveikatos technologijų centro Tyrimų skyriaus vyr. specialistė dr. Aldona Jociūtė. Užsiėmimo pabaigoje darbo grupių atstovai įdomiai ir kūrybingai pristatė apipendrintus ,,X ugdymo įstaigos” sveikatingumo veiklos vertinimo rezultatus. Sudėtingas ir susikaupimo reikalaujančias užduotis darbo eigoje nuolat keitė sveikuoliški ir linksmi judesio pratimai, pertraukėlės, kurių dėka mokymų organizatoriams pavyko sukurti ne tik darbingą, bet ir nuotaikingą aplinką.

Ypač aktualią sveikatos ugdytojams paskaitą ,,Lytiškumo programa mokykloje“ skaitė gydytojas psichoterapeutas Gintautas Vaitoška, vienas iš šios programos rengėjų. Programos paskirtis – užtikrinti sėkmingą vaiko sveikatos ir lytiškumo ugdymą bei rengimą šeimai mokykloje, prisidėti prie vaiko dvasinio, fizinio, psichinio, socialinio pajėgumo, gerovės bei sėkmingo funkcionavimo darbo, draugystės ir šeimos srityje. Sveikatos ugdytojai galėjo išgirsti profesionalius atsakymus į jiems rūpimus klausimus, įgyvendinant lytiškumo programą savo ugdymo įstaigose.

Paskutinė mokymų dalis buvo skirta patyčių ir smurto prevencijai mokykloje.

Užsiėmimus vedė Kauno r. Švietimo centro PPT darbuotojos: Ramunė Dobrovolskienė ir Asta Markauskienė. Filmuotų siužetų peržiūra, trumpas teorinis įvadas ir aktyvus, įtraukiantis į veiklą metodas – darbas grupėse. Seminaro dalyviai turėjo apibendrinti mokyklose atliekamą prevencinį darbą ir , remiantis naujai išgirsta informacija, numatyti gaires ateičiai.

Mokymuose aktyviai dalyvavo Lentvario M. Šimelionio, Lentvario H.Senkevičiaus, Onuškio D. Malinausko ir Paluknio ,,Medeinos‘‘ gimnazijų bei Aukštadvario mokyklos darželio ,,Gandriukas‘‘, Lentvario ir Trakų pradinių mokyklų specialistai.

Kauno rajono specialistams stengėmės sudaryti sąlygas pasiplaukioti Trakų ežeruose, pasivaišinti kibinais, dalyvauti sveikatinimo procedūrose Trasalio vandens parke, o aktuali mokymų programa, bendradarbiavimo dvasia - tai kertiniai šio seminaro akmenys, todėl SSM tinklo sveikatos ugdytojai tikisi šio seminaro tęstinumo ir nuoširdžiai dėkoja Trakų sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro kolektyvui už sudarytas puikias sąlygas darbui.

Nuotraukose: Kauno r. švietimo centro darbuotojos Ramunė Dobrovolskienė ir Asta Markauskienė su direktore (viduryje); paskaitą skaito A. Jociūte; seminarui rengiantis.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •