2024-04-12, Penktadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Sveikatą stiprinančių mokyklų banga per Lietuvą

Publikuota: 2023-05-08 | Autorius: Trakų rajono visuomenės sveikatos biuras

Trakų rajone Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui priklauso tik 7 ugdymo įstaigos. Visoje Lietuvoje į šį tinklą susijungusios daugiau kaip 600 ugdymo įstaigų – nuo elitinių Vilniaus gimnazijų iki mažiausių kaimiškų vietovių vaikų darželių. Visos šios įstaigos Higienos instituto pakviestos balandžio mėnesį organizavo savo bendruomenėse renginius ,,30-mečio banga per Lietuvą“. Renginių tikslas –propaguoti sveikatą stiprinančių mokyklų idėją ir vertybes, skleisti žinią apie sveikatą stiprinančių mokyklų bendruomenių veiklą, pristatyti jų gerąją patirtį, pagerbti šių įstaigų darbuotojus – sveikatos ambasadorius bei sveikos gyvensenos idėjų puoselėtojus.

Jau trisdešimt metų, Lietuvos mokyklos priklauso Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklui „Mokyklos europiečių sveikatai“ (angl. Schools for Health in Europe networ). Tai 1992 m. Europos Tarybos, Europos Bendrijos, Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro bendromis pastangomis pradėtas kurti Europos sveikatą stiprinančių mokyklų tinklas. Lietuva į šį tinklą oficialiai įstojo 1993 m. Kasmet prie Nacionalinio tinklo veiklos prisijungia vis daugiau šalies ugdymo įstaigų. O koordinuoja šį procesą rajonų Visuomenės sveikatos biurai ir Higienos instituas.

Visos septynios ugdymo įstaigos – sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo lyderės Trakų rajone buvo apdovanotos Trakų rajono švietimo ir sporto skyriaus vedėjos Dalios Dzigienės padėkomis. Trakų visuomenės sveikatos biuras padėkomis apdovanojo kiekvienos įstaigos darbuotojus - sveikatinančių veiklų organizavimo lyderius, pabrėždamas jų reikšmingą indėlį į jaunosios kartos sveikatos puoselėjimą. Visiems mažiesiems dalyviams - darželinukams ir mokiniams teko įvairios Biuro dovanėlės, kurios primins ,,30-mečio bangos per Lietuvą“ Trakų rajone renginius ir skatins sveikatą puoselėjančius įgūdžius.

Bražuolės darželio bendruomenė prisijungė prie 30-mečio bangos išsiruošusi į sveikatingumo žygį į Angelų kalvą, o Paluknio darželio mažieji vadovaujami auklėtojų gamino sveikas salotas, ragavo jas ir šoko Sveikatos šokį. Beje, į savo šventę palukniečiai pasikvietė ir kitų seniūnijos ugdymo įstaigų vienmečius – labai norėjo parodyti kokių šaunių ir įdomių veiklų jie imasi kaip sveikatą stiprinanti ugdymo įstaiga.

Į Aukštadvario mokyklos-darželio ,,Gandriukas“ bendruomenės ,,bangą“ atvyko iš Trakų visuomenės sveikatos biuro specialistė Indrė Budėnienė ir paįvairino šventę vaikiškos jogos užsiėmimu. Be kitų įdomių pratimų, mažieji išmoko jogos asaną ,,gandras“ – buvo labai linksma.

Rūdiškių darželyje ,,Pasaka“ visos auklėtinių grupės keliavo per 4 sveikatingumo stotis, kiekvienoje iš jų kažką naujo sužinodami ar išbandydami.

Lentvario darželio ,,Šilas“ bendruomenė nuo seno ypač daug dėmesio skiria mažųjų sveikatinimui ir aktyvumui. Jie ,,bangavo“ 30-mečio ritmu net 3 dienas. Atnaujino higienos įgūdžius, įkūrė sveiko maisto kavinę ,,Skanu, nes pats gaminu“, dalyvavo viktorinoje, stiprino psichinę sveikatą naudojant sensorines priemones, žaismingai pristatė emocijas, mėgavosi sportinėmis pramogomis.

Trakų lopšelis- darželis ,,Obelėlė“ organizavo didelę sporto šventę, kurios metu vaikučiai rungtyniavo įvairiausiuose žaidimuose ir varžytuvėse – bėgo, rideno, mėtė į taikinį, šokinėjo... O kad treniruotos būtų ne tik kojos ir rankos, sprendė galvosūkius ir dalyvavo viktorinoje.

Lentvario pradinė mokykla tik šiemet prisijungė prie Sveikatą stiprinančių mokyklų tinklo, bet aktyvios mokyklos tradicijas puoselėja jau seniai. Visa mokyklos bendruomenė surengė didžiulę šventę, kurią pradėjo muzikiniu renginiu ,,Sveikatos taku“. Tada kartu su tėveliais vaikai gamino ir ragavo sveikų salotų patiekalą, varžėsi įvairiose sporto rungtyse naujoje sporto salėje, o viską užbaigė smagiu bendru mokinių, mokytojų ir tėvelių šokiu mokyklos aikštyne.

Rudenį planuojama surengti rajoninę sveikatą stiprinančių mokyklų konferenciją, kurioje bus pasidalinta patirtimi, pasidžiaugta nuveiktais darbais ir numatytos šio tinklo plėtimo Trakų rajone perspektyvos.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BALANDIS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •