2023-09-28, Ketvirtadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Senjorai patirs Užutrakio kultūros lobių magiją

Publikuota: 2017-01-26 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Geros idėjos netrunka virsti gerais darbais. Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija savo idėjomis pasidalino su rajono savivaldybe ir taip gimė kūrybingas, įdomus kultūros projektas. Jį padės įgyvendinti VšĮ Trakų švietimo centras su Trečiojo amžiaus universitetu.

Kaip „paversti kūnu“ sumanytą kultūros renginių ciklą, buvo tartasi savivaldybėje vykusiame pasitarime. Jame dalyvavo rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius Gintaras Abaravičius, šios direkcijos kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Žvaliauskienė, VšĮ Trakų švietimo centro metodininkė Danutė Vizmanaitė.

Direktorius G. Abaravičius pasidalijo mintimis apie sumanytą projektą. Jo metu direkcija rengs ekskursijas po Užutrakio dvaro sodybą ir supažindins su šiuo įspūdingu kultūros paveldo objektu, jo reikšme istorijai, kultūrai. Po ekskursijos po rūmus bei žymaus prancūzų kraštovaizdžio architekto Eduardo Fransua Andrė kurtą dvaro parką bus vaišinamasi arbata, dalijamasi įspūdžiais.

Buvo aptarta, kad ekskursijose, kurioms transportą skirs rajono savivaldybė, dalyvaus Trečiojo amžiaus universiteto lankytojai. Pirmoji ekskursija vyks vasario 14 dieną, į kurią rinksis pirmoji Trakų senjorų grupė (bus kelios, nes daug studentų, o grupės dalyvių skaičius ribojamas).Vėliau į pažintį su Užutrakiu leisis senjorų grupės iš kitų rajono vietų.

„Šis projektas stiprina bendruomeniškumą, plečia ir lavina akiratį, turtina dvasinį pasaulį. Galbūt daliai Trečiojo amžiaus universiteto lankytojų Užutrakis nėra gerai pažintas kultūros paveldo objektas, gal jie rūmus ir dvarą tiesiog atras iš naujo? Tad netikėtas pažinimas, bendravimas, buvimas kartu – labai reikšmingi, ypač baigusiems savo profesinę karjerą žmonėms, tačiau kupiniems noro gyventi aktyviai ir įdomiai. Džiaugiuosi, kad galime prie to prisidėti“, – sakė merė E. Rudelienė.

Trakų savivaldybės informacija

Naują kultūros renginių ciklą senjorams aptarė (iš kairės): VšĮ Trakų švietimo centro metodininkė Danutė Vizmanaitė, rajono savivaldybės merė E. Rudelienė, Trakų istorinio nacionalinio parko direkcijos direktorius G.Abaravičius, direkcijos vadybininkė M.Žvaliauskienė. Sigitos Nemeikaitės nuotr.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


RUGSĖJIS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •