2023-10-02, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Seminaras Tautinių mažumų departamente

Publikuota: 2017-04-15 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga kartu su Trakų švietimo centru šių metų balandžio 12 dieną Tautinių mažumų departamente prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės surengėme seminarą – pasitarimą ,,Istorijos mokymo aktualizavimas: pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymas, mokytojų kompetencijų tobulinimas". Seminare dalyvavo Rytų Lietuvos gimnazijų vadovai, pavaduotojai bei istorijos mokytojai. Šis seminaras – tai viena šiuo metu įgyvendinamo projekto ,,Istorija ir kultūra – neatsiejami‘‘, finansuoto Tautinių mažumų departamento, veiklų.

Gausiai į renginį susirinkusius pasveikino Tautinių mažumų departamento prie LR Vyriausybės direktorė dr.Vida Montvydaitė, pakvietusi bendradarbiauti, aktyviai įsijungti į projektą ir tuo pačiu patobulinti savo bendrąsias bei profesines kompetencijas. Seminaro dalyvius pasveikino ir Švietimo ir mokslo ministerijos Regioninių mokyklų skyriaus vedėjas Jonas Vasiliauskas. Vilniaus Universiteto Istorijos fakulteto doc. dr. Eligijus Raila savo pranešime „Jonas Basanavičius: nuo gydytojo iki daktaro“ į šią iškilią asmenybę, tautinio atgimimo pradininką pažvelgė per paties patriarcho kūrybą. Apžvelgtos to meto Europos pažangios idėjos ir asmenybės, kurių darbai, mintys ir atradimai formavo Jono Basanavičiaus pasaulėžiūrą, jo minties raidą.

Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Marijuš Antonovič apžvelgė Lietuvos užsienio politikos iššūkius šiuolaikiniame globaliame pasaulyje, trumpai pristatydamas valstybei kylančių potencialių grėsmių ar nestabilumo šaltinius ir aptardamas Lietuvos dvišalių bei daugiašalių santykių su kaimyninėmis valstybėmis, kryptis.

Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento specialistas Karolis Zikaras seminaro dalyviams kalbėjo apie pataruoju metu ypač suintensyvėjusią Rusijos propagandą ir istoriją kaip informacinio karo ginklą. Pranešėjas atkreipė dėmesį į veikimo per istoriją tikslus bei pažymėjo, kad pačios svarbiausios priemonės, galinčios apsaugoti visuomenę nuo tikslingos propagandos, – tai visuomenės švietimas, gebėjimų kritiškai mąstyti bei pilietiškumo ugdymas.

Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Vytis Jurkonis trumpai pristatė Rusijos žiniasklaidos iššūkius Lietuvoje ir pakvietė Rytų Lietuvos mokytojus būti aktyviais – kelti klausimus, diskutuoti, atvirai išsakyti problemas ir pageidavimus, siūlyti, kaip šio seminaro kontekste užsimezgusio bendradarbiavimo dalyviai galėtų būti naudingi ateityje.

Pranešimus seminare skaitė ir mokytojai praktikai. Paluknio ,,Medeinos‘‘ gimnazijos istorijos mokytojas metodininkas Dainius Kuchanauskas nagrinėjo ypač aktualią temą ,,Teisės pagrindai mokykloje - kaip ir kodėl?‘‘, o Turgelių ,,Aistuvos‘‘ gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Jolanta Lazdauskienė savo pranešime aptarė ,,Pilietinio ugdymo tobulinimo galimybės bendrojo ugdymo mokykloje‘‘ klausimus.

Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė D. Sabienė ir organizacinio sektoriaus vadovė A. Kodytė pristatė projektus, finansuotus Tautinių mažumų departamento ir skirtus Rytų Lietuvos mokytojams: „Lietuvos partizanų kovų keliais“ ir „Istorija ir kultūra - neatsiejami“. Ypač aktyviai dalyvauti šiuose projektuose paraginti istorijos mokytojai. Projektų rėmuose numatomi edukaciniai užsiėmimai, mokytojai galės pasisemti žinių, idėjų, kelti kvalifikaciją.

Projekto „Lietuvos partizanų kovų keliais“ metu bus surengtas gerosios patirties sklaidos konkursas „Istorija mano pamokose“, kuriame mokytojai galės pristatyti savo pamokų teminius planus, naudojamas užduotis, parengtus konkursus, viktorinas, kitas priemones, kuriomis moksleiviai mokomi mąstyti, vertinti, prisiliesti prie gyvosios istorijos ištakų. Geroji mokytojų patirtis papildys Trakų švietimo centro edukacinį banką, o aktyviausiems mokytojams bus surengta išvyka Lietuvos partizanų kovos keliais. Projekto „Istorija ir kultūra – neatsiejami“ viena veiklų - istorijos kabinetų apžiūra - konkursas. Konkurso dalyviai rudenį bus pakviesti į edukacinę kvalifikacijos tobulinimo programą ,,Dvarų kultūra‘‘ ir lankysis Panevėžio rajono Bistrampolio bei Pakruojo dvaruose. Baigiant D. Sabienė pabrėžė, kad istorijos mokytojas yra kultūros nešėjas, tad nuo jo pozicijos priklauso mokinių pasaulėžiūra. „Tik gerai žinodami savo šalies istoriją galime būti pilietiški ir tokiais ugdyti jaunąją kartą“.

Dėkojame Tautinių mažumų departamento direktorei V. Montvydaitei ir visam kolektyvui už tarpinstitucinio bendradarbiavimo skatinimą ir pagalbą surengiant regioninį seminarą.

A. Šokaitienės nuotraukose: Tautinių mažumų departamento direktorė V. Montvydaitė sveikina seminaro dalyvius; seminaro dalyviai; seminaro akimirkos.


Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •