2023-09-28, Ketvirtadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Šeimos stovykla „Vasaros vingis“

Publikuota: 2020-07-01 | Autorius: Stovyklos vadovė Onutė Juškauskienė

Šeimų stovykla buvo įsikūrusi ramiame gamtos kampelyje – „Lentvario kompleksinių paslaugų šeimos centro kiemelyje“. Vaikams čia – ideali vieta palakstyti su draugais, pažaisti, dalyvauti įvairiose veiklose. Jų tėveliams – atitrūkti nuo kasdienio gyvenimo rūpesčių, buities ir nurimti. Smagu buvo matyti, kokį gėrį, džiaugsmą žmonės išgyvena. Tai ir tarpusavio bendrystė, ir vaikams geras pabuvimo su tėvais laikas, ir draugų susiradimas, ir daug pažintinių dalykų. Stovykla surengta įgyvendinant projektą ,,Kompleksinių paslaugų šeimai plėtojimas Trakų rajone‘‘, Nr. 08.4.1-ESFA-V-416-06-0003.

Stovykla vyko penkias dienas, birželio 22 – 26 dienomis. Užimtumas buvo suorganizuotas taip, kad būtų kokybiškas visai šeimai. Kiekvienam asmeniškai buvo labai svarbu santykis su žmonėmis, tai galimybė, pabendrauti, kažką nuveikti, sužinoti, pailsėti. Stovykloje šeimų buitis nevargino – pasirūpinta ir maistu, ir tėvų bei atžalų užimtumu. Kiekvienas rytas pradedamas mankšta, kurią pravesdavo sporto klubo „“Lotosas“ Moaythai treneris Andrejus Zemitan, bei daina „Reikia draugą turėti“. Smagi buvo Šypsenėlių diena, kurios metu vyko šypsenų fotografavimas, gražiausios, juokingiausios, plačiausios ir kitokios šypsenos rinkimai. Visi dalyvavo spektaklio „Ropė“ kūrime, kurio pasirodymas užfiksuotas sukurtame filmuke. Mamos, tris dienas iki pietų turėjo tik joms skirtą programą , tai užsiėmimai apie vaiko amžiaus ypatumus, kaip įveikti iškilusius sunkumus ir t.t., o vaikai dalyvavo jiems skirtose veiklose. Po pietų vyko bendros, vaikų ir tėvų veiklos. Žygių metu nuotykių irgi netrūko. Betyrinėjant gamtą, mėgaujantis lauko gėlių kvapais, ramybe ir renkant vaistažoles bei gėles, pastabūs vaikai atrado “tarzankę”, štai čia ir užsikūrė juoko mašina, nes suposi visi, kas tik kaip mokėjo! Turėjo progos ir atsigaivinti Lentvario Graužio ežere. Tiek suaugę, tiek vaikai šokinėjo per virvutę, bėgo lenkčių, traukė virvę ir pan.

Čia išmoko, sužinojo, patyrė naujų dalykų: statė palapines, mokėsi atpažinti vaistažoles, sukurti kompozicijas iš lauko gėlių bei pinti vainikus Joninių šventei, Alpakų ūkyje bendravo su alpakomis, klausėsi savininkės pasakojimo apie šiuos gražius gyvūnėlius. Mamos ir vaikai smalsūs buvo ir Lentvario bibliotekoje, čia pažiūrėjo ir filmą apie Lentvarį.

Stovyklos paskutinę dieną vainikavo smagi ekskursija į Trakus ir jo apylinkes. Vaikai susipažino su Trakų rajono savivaldybės merės Editos Rudelienės darbo vieta, jos veikla, atsakomybėmis. Atsisveikinant kiekvienas gavo po dovanėlę. Vėliau keliavome į Angelų kalvą. Vaikai pavaikščiojo po kalvas, suposi ant sūpynių, grožėjosi skulptūromis bei įspūdingai atrodančiais raudonaisiais aguonų laukais. Taip pat aplankėme Užutrakio dvarą. Vaikai pasivaikščiojo po Užutrakio dvaro sodybos parką, pasigrožėjo įspūdingais vaizdais, atsigaivino prie ežero. Vieni kitiems palinkėjome gražios vasaros ir išvežiojome vaikus į namus.

Tėveliams gilų įspūdį paliko bendravimas tarpusavyje, pasitikėjimas, saugumas. Jų teigimu, pačios panorome tokių santykių savo šeimoje. Jos įsitikino, išskirtinio laiko vienas kitam atradimas bei susikalbėjimas yra nedidelė gerų santykių paslaptis. Kiekviena diena buvo pilna naujų atradimų, staigmenų, džiugių emocijų ir įspūdžių… Ačiū vaikams, tėveliams ir visai komandai, už smagiai praleistą laiką!


Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


RUGSĖJIS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •