2023-09-28, Ketvirtadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Savanorystė – galimybė padaryti gyvenimą gražesnį

Publikuota: 2020-05-05 | Autorius: Nijolė Lisevičienė


Ką kiekvienas iš mūsų padarė, kad gyvenimas mums patiems ir mus supantiems žmonėms būtų bent kiek gražesnis? Tenka pripažinti, kad neretai randame laiko piktintis tuo, kas blogai, o ar randame laiko geriems darbams?

Savanorystė, tai vidinė būsena, kai žmogui nėra tas pats, kas aplink darosi, todėl imamasi veiksmų ir darbų, kuriuos atliekame nesitikėdami materialaus atlygio, o siekdami vieni ar kartu su bendraminčiais pagerinti savo aplinką, pagelbėti kitiems.

Šiuo metu savanorystė tarp jaunų žmonių įgauna pagreitį. Dalis jaunuolių nori išbandyti savo studijuojamą specialybę, išmokti vienokių ar kitokių praktinių įgūdžių ar mesti iššūkį sau ir tobulėti kaip asmenybė. Vyresnio amžiaus žmonių (30 metų ir daugiau) grupėje požiūris į savanorišką veiklą išlieka gan neigiamas. Teigiama, kad pats žmogus yra atsakingas už savo gyvenimą, kitaip sakant ,,Kaip pasiklosi, taip išsimiegosi‘‘. Tenka susidurti su nemažai žmonių, kurie nesavanoriauja, nes tiesiog nemato tame naudos sau. Suprantama, pirmiausia kiekvienas stengiasi atsakingai naudoti savo laiką, rūpinasi savimi ir savo šeima. Tačiau ar tikrai atliekamas savanoriškas darbas neprisideda prie mūsų pačių? Savanorystė ugdo vertybines nuostatas, suteikia galimybę pajusti pasitenkinimą, padeda išlikti aktyvia visuomenės dalimi: perduoti savo žinias ir patirtį, padėti, užjausti tuos, kuriems to labiausiai reikia.

Šiuo metu, pasaulį sukausčius COVID – 19 virusui, senjorai, negalią turintys asmenys yra pažeidžiamiausi. Džiaugiamės, kad šias problemas spręsti padeda ir mūsų įgyvendinamas projektas ,,Esame veiklūs ir reikalingi‘‘ Nr.08.3.2-ESFA-K-415-01-0013, kurio pagrindinis tikslas į savanorystę įtraukti asmenis, sulaukusius 55 metų amžiaus, bet dar ne pensijinio amžiaus.

Turime gražių pavyzdžių, kai šio amžiaus žmonės rūpinamasi pagyvenusiais, sergančiais asmenimis, aprūpina maistu, vaistais. Trakų rajone aktyviai savanoriauja Teresa Bedulskaja, Galina Lozovskaja, Jadvyga Švabauskienė, Tamara Maliakina, Ona Andruškevič, Ana Liachovič, Jadvyga Vysockaja, Danutė Vizmanaitė, kurios po pagrindinio darbo randa laiko pagelbėti, padėti, pabendrauti su vienišais ir to išsiilgusiais.

Ona Andruškevič rūpinasi Teresa Lašuk, o Tamara Maliakina randa laiko pasirūpinti Janina Sladkevičiene. Moterys dėkingos už pagalbą, tik ilgisi bendrystės, nes norėtų kartu prie arbatos puodelio pasišnekučiuoti.

Elektrėnuose daug gražių žodžių galima pasakyti apie savanoriaujančius Dalią Nenartavičienę, Steponą Jatkauską, Svetlaną Gončaruk, Danguolę ir Viktorą Drandžilauskus. Gyvenimas tarp keturių sienų vargina bei sekina. Tad kviečiame visus, galinčius padėti kitam, tą ir padaryti. Praskaidrinkime gyvenimą kitiems, kuris gražesniu taps ir mums patiems. Būkime sveiki ir padėkime negandas įveikti. Galinčius prisijungti 55 metų amžiaus asmenis prie savanorių būrio, skambikite 8-528-55413, rašykite el. p. centras.trakai@gmail.com

Nuotraukose: 1-oje Ona Andruškevič, 2-oje Tamara Maliakina su savo globotinėmis.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


RUGSĖJIS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •