2024-03-04, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Rytų Lietuva iš arčiau

Publikuota: 2019-05-15 | Autorius: Rytų Lietuvos mokytojų sąjungos pirmininkė Danguolė Sabienė

„Rytų Lietuva iš arčiau“- tai projektas, kuri pradėjo vykdyti Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga su socialiniais partneriais: Kėdainių rajono švietimo pagalbos centru ir Trakų švietimo centru. Laimėjus konkursą, projektą finansuoja Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės.

Projekto tikslas - skatinti Rytų Lietuvos ir kitų Lietuvos regionų mokyklų bendravimą ir bendradarbiavimą, dalijimąsi gerąja patirtimi.

Įvyko pirmasis seminaras, kuris buvo organizuotas Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje. Į seminarą atvyko RLMS nariai iš Vilniaus, Šalčininkų, Trakų rajonų, Vilniaus miesto, o taip pat grupė Kėdainių rajono mokyklų vadovų, vadovaujama Kėdainių švietimo pagalbos centro direktoriaus Henriko Vaicekausko, ŠMSM Regioninių mokyklų skyriaus darbuotojai. Pirmoje seminaro dalyje dalyviai buvo supažindinti su Rytų Lietuvos švietimo specifika ir problemomis, kurias pristatė ŠMSM specialistė Jolita Kutkaitytė.

Seminarą pradėjo Juodšilių „Šilo “gimnazijos V klasės muzikos pučiamųjų orkestras, vadovaujamas mokytojo Sauliaus Balsio. Po keleto atliktų pakankamai sudėtingų kūrinių, mokytojas papasakojo šio muzikos klasės pučiamųjų orkestro atsiradimo istorija. Tai vienintelis tokio tipo orkestras Lietuvoje, kuriame groja visi tos klasės mokiniai. Įdomi, savita mokymo metodika sudomino visus seminaro dalyvius ir pripažino mokytojo erudiciją, aukštą kultūrą, retus gebėjimus.

Gimnazijos direktorė Rasa Agintienė pristatydama mokyklą akcentavo sėkmingą tolerancijos ir pagarbos įvairių tautybių, kultūrų, įsitikinimų žmonėms ugdymą, o pavaduotoja Jolanta Mackevičiūtė papasakojo apie tautinį, pilietinį ugdymą, įgyvendinant projektines veiklas.

Po pietų buvo praktinė dalis. Vykome į Jašiūnų dvarą, Šalčininkų muzikos mokyklą, įsikūrusią grafo Vagnerio dvare ir Paulavos Respubliką. Seminaro dalyviai praktiškai pamatė ir sužinojo, kas yra ta Rytų Lietuva iš arčiau. Daugelis jų čia lankėsi pirmą kartą.

Atsisveikinant daug padėkos žodžių buvo išsakyta seminaro organizatoriams. Rudenį projekto tąsa vyks Kėdainiuose. Užsimezgė gražus bendravimas, todėl manau, kad seminaro organizatoriai savo tikslą pasiekė.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


KOVAS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •