2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Projektas baigėsi – bendradarbiavimas tęsiasi

Publikuota: 2014-09-29 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

,,Į pagalbą Trakų ir Baltstogės – Suvalkų subregiono aptarnavimo paslaugų verslui’’Nr. SPF/1.2/PL-LT/07 – tai VšĮ ,,Baltų amatai’’ projektas, kurį baigėme įgyvendinti. Nors projekto įgyvendinimo laikas buvo gana trumpas, tik šeši mėnesiai, bet įtempto darbo, įdomių ir naudingų veiklų tikrai nestigo. Mūsų rajonui, o tuo labiau Trakams, ypač svarbu vystyti aptarnavimo paslaugų smulkų ir vidutinį verslą, tobulinti ir plėtoti tai, kas jau pasiekta. Turistų apgyvendinimo, maitinimo ir kitų paslaugų miesto svečiams teikimas turi tapti Trakų pagrindine veikla, o svetingumas – miesto vizitine kortele. Mūsuose įprasta, kad verslas turi remti kitas veiklas, bet gauti paramos iš niekur nesitiki, dažniausiai ir negauna. Šis projektas – tai pavyzdys, kad ir verslas projektų dėka gali turėti naudos: susipažinti su kitų šalių įmonių patirtimi, mokytis, dalintis patirtimi ir toliau bendradarbiauti.

Projekto dėka mūsų viešbučių, restoranų, kavinių, sodybų ir kitų aptarnavimo verslo įmonių net 45 darbuotojai turėjo galimybę lankytis Balstogės – Suvalkų regione ir susipažinti su kaimyninės šalies panašaus verslo darbo subtilybėmis ir tiek pat svečių sulaukėme Trakuose. Trijų dienų vienų pas kitus viešnagės buvo įtemptos, tad pamatėme ir susipažinome su daugeliu skirtingo dydžio ir skirtingų veiklų įmonėmis.

Pati svarbiausia veikla – tai įvykę penkių dienų mokymai Trakuose, kuriuose dalyvavo net 90 asmenų: po penkiolika iš kiekvienos šalies vadovų, vadybininkų ir kitų darbuotojų. Kiekvienai grupei buvo parengtos specialios mokymo(si ) programos. Juk visi puikiai suprantame, kad įmonės veikla ir sėkmė yra vadovo rūpestis, bet be puikaus atskirų grandžių darbo, be komandos, tarpusavio supratimo ir susiklausymo sunku pasiekti puikių darbo rezultatų. Mokytis komandoje buvo naudinga, bet ne mažiau svarbus neformalus bendravimas po mokymų. Darbe nelieka laiko refleksijai, įsiklausymui vieniems kitų.Mokymų sėkmei reikšmės turėjo ir gerai parinkti lektoriai. Besimokantieji liko sužavėti Jūratės Boguckaitės, Andriejaus Račkovskio, Zitos Krūkonytės, Mareko Grzesiak, Paweło Lange-Kuczyński iš Lenkijos ir kitų paskaitomis ir praktiniais užsiėmimais.

Šių metų rugsėjo 14-15 dienomis Lenkijoje, Suprasl mieste (netoli Balstogės) įvyko projekto baigiamoji konferencija, kurios metu aptarėme projekto eigą, įvertinome pasiektus rezultatus. Konferencijos metu mūsų aptarnavimo paslaugų smulkių ir vidutinių įmonių vadovai pasirašė tolimesnio bendradarbiavimo sutartis su kaimyninės šalies Balstogės – Suvalkų regiono įmonėmis.

Projektas naudingas buvo ir mums, projektą įgyvendinančiai komandai, nes kartu dalyvaujant verslo srities veiklose, geriau pažinome žmones, dirbančius verslo įmonėse, susipažinome su jų darbo specifika, sėkmėmis ir sunkumais. Suvokėme, kad ne viskas taip paprasta, ir kad šiame darbo bare dirba daug puikių savo srities specialistų, darbščių ir sąžiningų bei iniciatyvių žmonių, kurie skirtingai nuo mūsų, darbe praleidžia daugumą vakarų, švenčių dienų, kai tuo tarpu kiti – ilsimės, švenčiame.

Tikimės, kad dalyvavimas projekte buvo abipusiai naudingas, o užmegzti bendradarbiavimo saitai su kolegomis kaimyninėje šalyje tęsis ne vienerius metus.

Nuotraukose: J. Boguckaitės, A. Račkovskio ir Z. Krūkonytės mokymų grupėse.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •