2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Pokyčių link

Publikuota: 2020-03-07 | Autorius: Dalia Dzigienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja

Šių metų kovo 2 d. į Trakų rajono savivaldybės posėdžių salę rinkosi Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, mero pavaduotoja Marija Puč, tarybos nariai, LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Jonas Liesys, Savivaldybės administracijos, Švietimo įstaigų bendruomenių, Pedagoginės psichologinės tarnybos ir Vytauto Didžiojo universiteto (toliau – VDU) Švietimo akademijos atstovai diskusijai tema – ,,Švietimo tolygumas ir kokybė: kelias į kiekvieno vaiko sėkmę".

Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė pasveikino diskusijos dalyvius, primindama, kad reikia orientuotis į svarbiausią švietimo rezultatą – aukštesnius mokinių pasiekimus ir mokinių asmeninę pažangą.

Po dalyvių prisistatymo ir susipažinimo buvo diskutuojama apie rajono švietimo būklę, būdus kaip gerinti mokinių pasiekimus, pritraukti į mokyklas švietimo pagalbos specialistus, veiksmingą turimų žmogiškųjų išteklių panaudojimą, mokytojų kvalifikacijos tobulinimą bei kitus aktualius švietimo klausimus.

Diskusiją moderavo VDU Švietimo akademijos profesorė dr. Giedrė Kvieskienė, kuri akcentavo socialinės partnerystės svarbą švietime, sisteminį požiūrį į ugdymą, į mokytojų profesinį tobulėjimą. Profesorė paminėjo, kad pokyčiai pedagogų profesinėje praktikoje susiformuoja, kai mokytojai praktiškai išbando naujus metodus ar ugdymo būdus, aptaria su kolegomis mokymosi patirtis, reflektuoja savo veiklos rezultatus. Apklausų duomenys rodo, kad mokytojų dalykininkų, pradinio ugdymo mokytojų ir švietimo pagalbos specialistų (psichologų, logopedų, specialiųjų pedagogų, mokytojų padėjėjų) šiuo metu akivaizdžiai trūksta. Dar labiau jų trūks ateityje. Šių specialistų nepakanka ir rajone. Su Trakų rajono švietimo įstaigų vadovais ir su VšĮ Trakų švietimo centro direktore Nijole Lisevičiene diskutuota apie partnerystę ir bendradarbiavimą pedagogų rengimo ir mokytojų kvalifikacijos tobulinimo srityje.

VDU Švietimo akademijos atstovai atkreipė dėmesį į unikalią Trakų rajono gamtinę aplinką, kurią reikėtų tinkamai išnaudoti ugdymui(si), mokytojų bendradarbiavimą ir lyderystę, komandinį darbą bei pamoką – į jos turinį, struktūrą ir suplanuotas tikslingas veiklas.

Idėjos, inovatyvūs pasiūlymai bei VDU Švietimo akademijos profesionalų įžvalgos padės numatyti aiškius ir konkrečius žingsnius sprendžiant švietimo klausimus rajone. Tai tik pokyčių pradžia link švietimo kokybės gerinimo, mokytojų profesinio augimo ir švietimo pagalbos teikimo rajono švietimo įstaigose.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •