2024-04-26, Penktadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos




Trakų švietimo įstaigų vadovai patirties sėmėsi Žemaitijoje

Publikuota: 2017-09-24 | Autorius: Lentvario pradinės mokyklos direktorė Ona Ramanauskienė

Trakų rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Dalia Dzigienė, vedėjo pavaduotoja Alina Jakonis ir rajono švietimo įstaigų vadovai dalyvavo trijų dienų edukacinėje išvykoje „Kintantys modernaus ugdytojo vaidmenys švietimo įstaigoje“, kurią surengė Trakų švietimo centras. Vadovus ypatingai domino Žemaitijos krašto švietimo įstaigų vadovų patirtis, kuriant pokyčiams palankią ugdymosi aplinką ir jų panaudojimą ugdymo(si) procese.

Trakų atstovai lankėsi Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijoje – tai pirmoji katalikiška mokykla Lietuvoje, susikūrusi vos tik atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę. Trakų švietimiečiai domėjosi mokyklos katalikiškomis vertybėmis, kurios mokyklos dirktoriaus Roberto Ežerskio manymu, yra ugdymo pagrindas. Sukurtos edukacinės erdvės suteikia gimnazijai savitą atmosferą ir dvasingumą.

Edukacinės erdvės švietimiečius domino ir Kretingalės lopšelyje-darželyje, Gargždų „Kranto“ pagrindinėje mokykloje, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijoje, Priekulės lopšelyje-darželyje, Palangos „Žilvičio“ lopšelyje-darželyje ir Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje. Minėtose švietimo įstaigose vadovai domėjosi vidaus ir lauko edukacinių erdvių sukūrimo ir pritaikomumo ugdymui pavyzdžiais, socialinio ir emocinio ugdymo programų įgyvendinimo galimybėmis, specialiųjų ugdymosi poreikių vaikų ir neįgalumą turinčių mokinių ugdymu bei edukacinių erdvių pritaikymu ugdymo procese.

Trakų rajono įstaigų vadovai kartu su Švietimo skyrius vadovais išklausė Klaipėdos rajono Kretingalės lopšelio-darželio vadovių Reginos Baranauskienės ir Zitos Povilienės bei Gargždų „Kranto“ pagrindinės mokyklos pavaduotojos ugdymui Ingos Rankelienės pranešimus apie visuminį požiūrį į edukacines erdves, jų pritaikomumą vaikų ir mokinių veiklai. Minėtos mokyklos direktorius Egidijus Žiedas pristatė įstaigos patirtį gerinant edukacines erdves. Visus sužavėjo geologijos muziejus „Gargždas“ bei sukaupti akmenų eksponatai (muziejaus vadovė mokytoja Sigita Ivanauskienė). Priekulės lopšelyje-darželyje vadovai domėjosi aplinka, grupių įranga, ugdymo priemonėmis. Vadovai susidomėjo funkcionalia, mobilia ir pritaikyta individualiai bei grupinei veiklai aplinka, kurioje pakanka erdvės judėti, ilsėtis ir žaisti. Patiems mažiausiems darželio ugdytiniams smagu žaisti vandeniu ir smėliu jaukioje ir skoningai įrengtoje „Sodybėlėje“. Vyresnių grupių vaikučių aikštelėse yra saugu, sudarytos sąlygos bendravimui. „Mūsų darželio išskirtinumas – turime sveikatingumo taką, erdvę „Pažinkime pasaką“, etno sodybėlę, o kiekviena grupė – savo erdves, kuriose parodytas sveikatingumo projektų įgyvendinimas“, – kalbėjo šios įstaigos direktorė Irena Skrabienė.

Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos vadovai Antanas Alčauskis, Loreta Kaltauskienė bei Robertas Gricenko skaitė pranešimą „Socialinio emocinio ugdymo programų integravimas į mokyklos gyvenimą“, dalijosi patirtimi apie ugdymo įstaigos bendruomenės praktinę patirtį. Taip pat supažinome su atnaujintomis vidaus ir lauko erdvėmis (sporto aikštynu, lauko klasėmis, kiemeliu, želdiniais). Trečiąją edukacinės kelionės dieną trakiečiai sėmėsi patirties iš 2017 m. saugiausios ikimokyklinio ugdymo įstaigos bei geriausiai tvarkomos švietimo įstaigos aplinkos Lietuvoje, tai Palangos lopšelio darželio „Žilvinas“ vadovų. Direktorė Rasa Jurgutienė skaitė pranešimą „Specialiųjų poreikių vaikų ugdymo(si) ypatumai Palangos lopšelyje darželyje „Žilvinas“. Šioje įstaigoje puikiai pritaikytos vidaus ir lauko edukacinės erdvės vaikams su negalia. Sulaukę mokyklinio amžiaus šie vaikai tampa kaimynystėje esančios Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos mokiniais. Mokyklos direktorius Alvydas Kniukšta mielai papasakojo bei parodė edukacines erdves ir jų pritaikomumą mokiniams su negalia.

Svečius iš Trakų maloniai sutiko ir dalinosi darbo patirtimi visų lankytų švietimo įstaigų vadovai, vyko diskusijos švietimo klausimais. Įstaigų vadovai pasidžiaugė, kad turėjo galimybę pasisemti patirties iš darbščių žemaičių, jų kūrybingų bendruomenių bei aptarė galimybes ir norus dėl tolimesnio bendradarbiavimo su lankytomis mokyklomis ir ikimokyklinėmis įstaigomis.

Džiugina tai, kad kolegų patirtis paskatino švietimiečius dar kūrybiškiau pažvelgti į ugdymosi procesą, paieškoti naujų ugdymosi metodų netradicinėse erdvėse, o svarbiausia, kurti toleranciją ir bendradarbiavimą skatinančią aplinką, kurioje mokinys turėtų galimybę rodyti iniciatyvą, veikti savarankiškai ir atrasti bendraminčių.

Akivaizdu, kad aplinka labai svarbus veiksnys, darantis įtaką sveikatai ir gyvenimo kokybei. Gamtinė aplinka svarbi vaikų fizinei, psichinei, emocinei sveikatai, todėl labai svarbu kartu su švietimo įstaigų bendruomenėmis puoselėti savo ugdymo įstaigų edukacines aplinkas, kurti vidaus ir išorės žaliąsias erdves.

Autorės nuotraukose – kelionės akimirkos.







Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    



VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BALANDIS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •