2024-05-28, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Kūrybiškų ir inovatyvių metodų taikymas dailės pamokose. Nuotolinis ir kontaktinis ugdymas

Publikuota: 2020-08-08 | Autorius: Adelė Kasputienė

2020 m. liepos 20 d. Lentvaryje prasidėjo dailės mokytojų kvalifikacijos tobulinimo seminaras „Kūrybiškų ir inovatyvių metodų taikymas dailės pamokose. Nuotolinis ir kontaktinis ugdymas“ ir II tarptautinis tapybos pleneras „MA TAU“. Dalyvavo 15 kuriančių ir parodose dalyvaujančių dailininkų, kurie dėsto dailę ir 5 aktyviai dalyvaujantys parodose Lietuvos ir Ukrainos dailininkai. Užsienio dailininkai dalyvavo nuotoliniu būdu.

Pirmą seminaro dieną dalyviai rinkosi prie Lentvario Tiškevičiaus dvaro sodybos. Lektoriai išsamiai supažindino dalyvius su Lentvario dvaro parko istorine ir menine raida, aplinkos reikšme motyvuojant mokinius ir įtaka meno kūrėjams. Po apžvalgos ir diskusijos dalyviai rinkosi Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje ir tęsė seminarą. Lektoriai analizavo ugdymo ir kūrybos metodus, darbą kontaktiniu būdu ir naudojant nuotolinio darbo įrankius. Po paskaitos vyko diskusija, mokytojai dalinosi gerąja patirtimi. Kitomis dienomis dailės mokytojai, dailininkai nuo ankstyvo ryto tapė pasirinktus Lentvario motyvus, o po pietų klausė paskaitų apie edukacines erdves ir bendravimo įrankius, apie dailės mokytojo autoritetą, jo asmeninę kūrybą ir jos viešinimą, apie kuriančio mokytojo patirties įtaką planuojant ugdymo turinį, dailės dalykų užduočių pateikimą ir komentavimą, vertinimą nuotoliniu ir kontaktiniu būdu. Kasdien po užsiėmimų dalyviai dalijosi turima patirtimi bei žiniomis, aptarė mokymų metu įgytas žinias.

Karantinas pakoregavo visų mūsų gyvenimą, nusistovėjusią tvarką ir įpročius. Tai tikras iššūkis mokiniams, tėvams ir mokytojams. Kiekvienas reaguojame skirtingai, priklausomai nuo temperamento, charakterio, gyvenimo patirties ir čia menas gali tapti tinkamu pagalbininku. Ieškoma metodų padedančių stiprinti emocinį ryšį su mokiniu, ugdyti jo pasitikėjimą savimi ir suteikti galimybę būti atsakingu ir savarankišku. Kūryba dažnai paskatina nuoširdžiam pokalbiui, atvirumui, savęs pažinimui, poreikių ir jausmų įvardinimui.

Paskutinė diena buvo ypač aktyvi. Dailės mokytojai, dailininkai baiginėjo tapybos darbus, aptarė dailės darbų eksponavimo būdus. Paskaitoje aptarta mokykla kaip institucija puoselėjanti asmenybes, ugdanti ne tik meninius gebėjimus, bet ir formuojanti pozityvias pažiūras, pagarbą supančiai aplinkai.

Vakare prie Lentvario kultūros rūmų dailininkai surengė savo darbų parodą, vyko renginio aptarimas ir uždarymas. Ne vienas dalyvis išsakė savo naujus pamąstymus, įžvalgas, vidines temas, išsakė nuomonę apie renginį.

Seminarą ir II tarptautinį plenerą „MA Tau“ organizavo, dirbo lektoriais dailės mokytoja ekspertė Adelė Kasputienė, dailės mokytoja metodininkė Asta Radimonienė, dailės mokytojas metodininkas Augenis Kasputis.

Organizatoriai už pagalbą dėkoja Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijai, Lentvario kultūros rūmams, Lentvario bibliotekai ir Trakų švietimo centrui.

Renginio dalyvių parodą planuojama eksponuoti Lentvario kultūros rūmuose rugsėjo mėnesį.

Nuotraukos Augenio KaspučioAkimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


GEGUŽĖ
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •