2024-03-04, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Vilniaus ikimokyklinių įstaigų projektas ,,Muzikinis spektras’’

Publikuota: 2022-10-23 | Autorius: Jolanta Sukovienė, Gražina Makelienė, Ramunė Sadaunykienė

VILNIAUS LOPŠELIŲ-DARŽELIŲ „PASAKA“, „GIRAITĖ“, „MOLINUKAS“ MENINIS EDUKACINIS PROJEKTAS „MUZIKINIS SPEKTRAS” skirtas skatinti priešmokyklinio amžiaus vaikų muzikinių gebėjimų ugdymui(si), muzikos pažinimui ir atlikimui, muzikinių įspūdžių kaupimui, tarpusavio bendravimui ir bendradarbiavimui.

Spalio 3 d. visų šių įstaigų vaikai dalyvavo I projekto etape “Muzikos žemėlapiai”, kuris vyko “Molinuko” darželyje.

“Muzikos žemėlapiai” – tai aktyvaus muzikos klausymo priemonė, kuriuose įprasta muzikinė notacija keičiama simbolių sistema (įvairių spalvų geometrinės figūros, piešiniai). Muzikinės veiklos metu vaikai klausė muzikos sekdami pirštukais muzikinį žemėlapį. Buvo pristatyti 3 muzikos žemėlapiai: Lietuvių liaudies daina „Du žvirbliai“, I. Šeduikienės daina „Tyliai tyliau“ ir Johano Štrauso polka „Trik trak“.

Spalio 11 dieną vaikai dalyvavo II projekto etape “Muzikinė pasaka”, kuris vyko lopšelyje-darželyje “Pasaka”.

Vaikai stebėjo mokytojų sukurtą spektaklį „Zuikis Puikis“. Jo metu veikėjai parodė charakterių išskirtinumus, kokie visi esame skirtingi ir turime būti tolerantiški, empatiški kitokiam. Spektaklio pabaigoje visi kartu padainavo šiam spektakliui sukurtą lopšelio-darželio „Pasaka“ muzikos mokytojos R.Sadaunykienės dainą „Zuikis Puikis“.

Spalio 17 d. lopšelyje- darželyje ,,Giraitė’’ vyko meninio edukacinio projekto “Muzikinis spektras” III etapas - „Muzikos judesio raiška pagal R.Labano metodą“. R.Labano sukurta teorija teigia, kad žmogaus judėjimas pasireiškia esant jo aplinkai (erdvei, kurią užima kūnas ir aplink ją supančios erdvės). Veiklos turinys sudarytas remiantis šiomis judesio kategorijomis: erdvės, laiko, svorio (judesio stiprumo) ir formos. Veiklos metu, naudojant įvairių žanrų ir stiliaus muziką, vaikai nevaržomai, natūraliai judėjo, pajusdami kūno, erdvės, geometrijos ir muzikos tarpusavio sąveikos harmoniją. Laisvi judesiai vaikams padėjo integruoti žinias, emocijas ir bendravimą, suprasti aplinkinį pasaulį, pajusti sąsają tarp savęs ir kitų, susigaudyti jausmų ir idėjų realybėje.

Lapkričio mėn. planuojama jungtinė visų projekto dalyvių edukacinė išvyka į Operos ir baleto teatrą.

Projektas buvo ne tik įdomus, skatinantis veikti, tobulėti, bet, svarbiausia, daug naudingo muzikiniam ugdymui suteikęs dalyvavusiems ugdytiniams.

Nuotraukose – projekto akimirkos.

Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


KOVAS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •