2024-07-22, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Rytų Lietuvos mokytojai domisi pirmojo L R prezidento A. Smetonos gyvenimu ir veikla

Publikuota: 2019-06-18 | Autorius: RLMS pirmininkė Danguolė Sabienė

Paskelbus 2019 metus ,,A. Smetonos metais“, Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga suskubo parengti renginių ciklą, skirtą deramai paminėti mūsų pirmojo prezidento metus. Niekam ne paslaptis, kad A. Smetona nebuvo ta asmenybė, kurios nuopelnai būtų žinomi tarybinius aukštuosius mokslus baigusiems pedagogams, gal žino tik tie, kuriems įdomi Lietuvos istorija, ar studijavo savarankiškai ir įgijo daugiau žinių ir apie šį mūsų istorijos laikotarpį. Todėl mūsų tikslas ir buvo pagilinti mokytojų žinias. (Priminsiu, kad RLMS vienas iš tikslų –Lietuvos istorijos pažinimas).

„A.Smetonos metus“ pradėjome dar pavasarį, susirinkę į konferenciją „A. SMETONA – VALSTYBĖS KŪRĖJAS“. Pagrindinį pranešimą skaitė profesorius habilituotas daktaras, diplomatas Alfonsas Eidintas. Istorijos mokytojams, kurie buvo atvykę iš visų Rytų Lietuvos rajonų rūpėjo pasiaiškinti tuos klausimus, kurių jie neranda literatūroje, o profesorius turėjo į juos atsakymus. Vyko labai įdomi diskusija.

O birželio pradžioje išvykome į edukacinę kelionę- A. Smetonos takais. Ji prasidėjo Kaune, istorinės prezidentūros muziejuje. Aplankę muziejų apgailestavome, kad net ir prezidentui skirtiems metams muziejaus darbuotojai nesugebėjo parodyti to, kas atspindėtų to laikotarpio visų prezidentų gyvenimą ir veiklą. Buvome nusivylę ir apie tai išsakėme gidui, kuris paaiškino, kad kitaip įrengti muziejų nėra lėšų. Mes manome, kad darbuotojams trūksta kūrybos ir noro.

Tačiau nuotaika pasitaisė vos tik įvažiavome į Užulėnį, prezidento dvarą ir buvusią gimtinę. Apie tai, kad dvaras restauruotas žinojome visi, todėl labai rūpėjo plačiau sužinoti apie garsios šeimos istoriją. Ir sužinojome su kaupu. Nuostabios gidės Jurgitos Gleiznytės vedžiojami po dvaro rūmus sužinojome ne tik šeimininkų, bet ir kiekvieno kambario istoriją. Pikantiški gidės pasakojimai apie Smetonų poros gyvenimą, pomėgius, aplinką, kuri juos supo, persipynė su jų visuomenine bei politine veikla. Likome labai patenkinti ir dėkingi Jurgitai - puikiai gidei.

A.Smetonos tėviškėje ant sudegusius sodybos pamatų pamatėme buvusios sodybos maketą, kuris leido bent šiek tiek įsivaizduoti, kur gimė ir augo mūsų pirmasis prezidentas. ,,Atradome“ ir prezidento palikimą- kitoje gatvės pusėje jo lėšomis pastatytą puikią mokyklą, kuri šiuo metu jau nebe mokykla. Labai gaila, kad ir čia, ir Kernavėje statytų A. Smetonos mokyklų nesugebėta išsaugoti ir naudoti švietimo reikalams.

Edukacinė kelionė baigėsi, bet projektas bus tęsiamas. Rudenį organizuosime mokytojams viktoriną, skirtą Lietuvos istorijai ir Antanui Smetonai.

Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •