2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetai (TAU) telkiasi bendrai veiklai

Publikuota: 2015-02-23 | Autorius: Regina Dovidavičiūtė

2015 m. vasario 20 dieną buvo pasirašyta Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacijos sutartis. Pasirašyti šios sutarties Lietuvos edukologijos universitete susirinko 32-jų Trečiojo amžiaus universitetų atstovai, tarp kurių ir Trakų TAU rektorė N. Lisevičienė.

Bendrai veiklai susibūrė Nevyriausybinės organizacijos (NVO) Trečiojo amžiaus universitetai, veikiantys kaip savarankiški juridiniai vienetai, ir prie įvairių šalies švietimo, socialinės rūpybos įstaigų ar bendruomenių veikiantys Trečiojo amžiaus universitetai kaip jų padaliniai ar programos. Iš viso Lietuvoje veikia apie 50 šio tipo suaugusiųjų neformaliojo švietimo visuomeninių organizacijų ar padalinių prie biudžetinių įstaigų.

Visų juridinių formų Trečiojo amžiaus universitetai rūpinasi vyresnio amžiaus žmonių neformaliuoju švietimu ir jų socialine integracija į visuomenę, tenkina 50-ties metų ir vyresnių asmenų žinių, kompetencijų plėtotės ir kultūrinius poreikius, palaiko ir skatina šio amžiaus tarpsnio žmonių pilnavertį fizinį ir emocinį gyvenimą, mažina socialinę atskirtį. Aktyvus, įdomus gyvenimas padeda senjorams lengviau prisitaikyti prie sparčiai kintančios aplinkos, ilgiau išlikti savarankiškiems. Vėlyvas amžius turi būti regimas ne tik kaip neišvengiama žmogaus gyvenimo dalis, bet ir kaip galimybė sveikatos, švietimo, socialinės rūpybos sistemoms padėti šio amžiaus žmonėms gyventi visavertį gyvenimą.

Geriausias mūsų veiklos matas – sveikas, gyvenimu besidžiaugiantis, aktyvus vyresnio amžiaus žmogus. Tokiomis mintimis ir patirtimi dalijosi susirinkę Trečiojo amžiaus universitetų vadovai. Jie gausiais klausimais apibėrė valstybinių įstaigų ir ministerijų atstovus, atvykusius į susitikimą Lietuvos edukologijos universitete.

Dr. Rolandas Zuoza, Švietimo ir mokslo ministerijos Mokymosi visą gyvenimą departamento Neformalaus švietimo skyriaus vedėjas bei Saulius Samulevičius, Ugdymo plėtotės centro atstovas suteikė vilties, kad Europos Sąjungos 2014-2020 m. finansavimo laikotarpiu bus nepamiršti visų teisinių formų Trečiojo amžiaus universitetai, kad jie bus kviečiami būti partneriais, sprendžiant Mokymosi visą gyvenimą programos uždavinius, kad senjorams bus suteikta metodinė pagalba rengiant paraiškas finansavimui gauti. Prelegentų manymu, atsižvelgiant į sudėtingą projektų administravimą, senjorams savarankiškai rengti tokius projektus gali būti sudėtinga.

Arūnas Kučikas, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas pasidžiaugė turininga senjorų veikla ir paragino striprinti TAU veiklą regionuose, ieškoti glaudesnių ryšių su vietos bendruomenėmis, pažadėjo teikti pagalbą stiprinant ir plėtojant Nevyriausybinių organizacijų Trečiojo amžiaus universitetas veiklą. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija taip pat skelbs planuojamas 2014-2020 metų iš ES fondų finansuojamų veiksmų programas, kuriose bus ir senjorams tinkamų veiklų, todėl paragino asociacijos narius aktyviau šiose programose ieškoti finansinių galimybių savo idėjoms įgyvendinti.

Po pranešimų ir diskusijų įvyko Nacionalinės Trečiojo amžiaus universitetų asociacijos sutarties pasirašymo procedūra, taip pat surengti asociacijos Tarybos rinkimai. Nacionalinės trečiojo amžiaus universitetų asociacijos vadove ir Tarybos pirmininke išrinkta Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Veiklai koordinuoti regioniniu principu išrinkta septynių žmonių taryba. Tarybos pirmininkės pavaduotojais išrinkti projektų vadovė Regina Dovidavičiūtė ir Druskininkų TAU rektorius Jonas Valskys, nariais – TAU Kauno apskrities filialo direktorė Janina Andriušienė, Raseinių švietimo centro TAU kuratorė Ona Babonienė, Plungės švietimo centro TAU direktorius Egidijus Bulavas ir TAU Visagino filialo direktorė Asta Sieliūnienė. Tarybos kadencijos trukmė – dveji metai.

Asociacijos sutartis sudaryta vadovaujantis Lietuvos Respublikos Civilinio Kodekso 6.969-9.982 straipsniais. Šia sutartimi nesiekiama pelno ir nesukuriamas juridinis asmuo, ji reglamentuoja bendradarbiavimą tarp Trečiojo amžiaus universitetų, veikiančių Lietuvos regionuose. Tikimasi, kad glaudus šalies TAU bendradarbiavimas padės sėkmingiau organizuoti senjorų mokymosi visą gyvenimą procesą, leis deleguoti savo atstovus į valstybės ir savivaldybių institucijų tarybas, komisijas, komitetus ir kitus valdymo darinius, kur sprendžiami senjorams aktualūs kausimai.

Nuotraukose: akimirkos iš TAU universitetų sutarties pasirašymo ir asociacijos steigimo Lietuvos Edukologijos Universitete.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •