2024-07-22, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Lankėmės Minske, Gardine

Publikuota: 2014-01-11 | Autorius: Danutė Vizmanaitė

Ugdymo ir plėtotės centrui akreditavus mokytojų kvalifikacijos tobulinimo programą ,,Lietuviškasis paveldas Baltarusijoje – pedagogų dalyko turinio planavimo ir tobulinimo kompetencijų plėtotei‘‘ iškilo būtinybė pravažiuoti siūlomu pedagogams maršrutu patiems. Aplankę pilis, susipažinę su jų siūlomis edukacinėmis programomis, nuvykome į Minską, o vėliau į Gardiną, kur kartu su kolegomis aptarėme kvalifikacijos tobulinimo, metodinės veiklos organizavimo, neformalaus moksleivių ugdymo ir gerosios patirties sklaidos klausimus.

Lankėmės mokyklose, kur mus nustebino esanti drausmė, tvarka, dėmesys skiriamas gabiųjų ugdymui, kalbų mokymuisi, mokinių užimtumui. Mokyklos dirba ir šeštadieniais. Tai laikas ne pamokoms, o renginiams, išvykoms, direkciniams, posėdžiams, klasių susirinkimams, mokyklos aplinkos, kitų erdvių tvarkymui.

Minske mus pasitiko Švietimo ministerijos Tarptautinių santykių skyriaus direktorius A. Samuiličius, kurio dėka susitikome su podiplominio švietimo Akademijos (tai kvalifikacijos tobulinimo institutas) rektoriumi A. Monastirnu, lankėmės Minsko vidurinėje mokykloje Nr. 74, kurioje sustiprintas prancūzų kalbos mokymas ir veikia puikus mokyklinis teatras (direktorė A. Vjunova), o vakare galėjome dalyvauti puikiame šokių ansamblio ,,Ravestnik‘‘ koncerte.

Susitikome su Gardino miesto švietimo skyriaus viršininku S. Lameko, vyr specialiste T. Žiško, Gardino srities švietimo plėtotės instituto prorektore S. Kovalevskaja ir aptarėme veiklas, kurios yra abipusiai naudingos ir vertingos. Maloniai buvome priimti jaukioje pradinėje mokykloje Nr.1( direktorė T. Avchimenia ), kalboms ir gamtos mokslams didelį dėmesį skiriančioje gimnazijoje Nr. 10 (direktorė E. Zinčiuk).

Išvyka paliko gerą įspūdį apie švietimo sistemos darbuotojų triūsą ugdant jaunąją kartą, jų pasiekimus, o mūsų įsitikinimas, kad ten, už sienos į rytus, viskas blogai ar tiesiog - gyvenimas sustojęs, prasilenkia su realybe. Tik mokėkime pasiimti tai, kas reikalinga mums. Tad mokytis vieni iš kitų turime ką,o lietuviškojo paveldo šaknų kaimyninėje šalyje apstu.

Nuotraukose:
1. N. Lisevičienė ir D. Vizmanaitė – Gardine.
2. Šimtmečius menanti Koloža.
3. N. Lisevičienė susitikime su Gardino srities švietimo plėtotės instituto prorektore S. Kovalevskaja.
4. Minsko Akademijos rektorius A. Monastyrnyi ir VšĮ Trakų švietimo centro direktorė N. Lisevičienė aptaria tolimesnio bendradarbiavimo galimybes.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •