2024-07-22, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

NaujienosKiek daug lobių slepia Vilnijos kraštas?

Publikuota: 2016-10-04 | Nijolė Lisevičienė

Paluknio ,,Medeinos‘‘, Trakų Vokės, Juodšilių ,,Šilo‘‘, Marijampolio M. Lukšienės, Turgelių ,,Aistuvos‘‘ gimnazijos bei Gelvonų vidurinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai rugsėjo 29-ą dieną rinkosi į Trasalio konferencijų centrą, kur pasidalino tuo, ką įdomaus ir naujo jie sužinojo dalyvaudami projekte ,,Vilnijos kraštas – 2016‘‘. Dalyviai džiaugėsi, kad turi galimybę dalyvauti projekte, kurio dėka jie susitinka su kitais bendraamžiais, pasidalina patirtimi bei atranda naujų draugų.

Konferencijos metu Paluknio ,,Medeinos‘‘ moksleiviai papasakojo apie surinktą medžiagą apie Paluknio bažnyčią, kuri papildė jau turimą kraštotyrinį lobyną. Moksleiviai pateikė nuotraukas, kur atsispindi jų susitikimai su gyventojais, kita veikla.

Trakų Vokės moksleiviai parengė turistinį maršrutą ,,Pasivaikščiojimas Trakų Vokės dvaro takais‘‘ bei tapo gidais, o Marijampolio M. Lukšienės gimnazijos moksleiviai susitiko su draugijos ,, Rytas‘‘ pirmininku, buvusiu mokyklos direktoriumi Algimantu Masaičiu, kuris pateikė daug svarbios ir reikšmingos medžiagos apie Vilnijos kraštą gimnazijos muziejui.

Turgelių ,,Aistuvos‘‘ gimnazijos moksleiviai savo kraštotyrinį darbą pavadino ,,Ką šneka upė‘‘, kurio pagrinde – Merkys, o Juodšilių ,, Šilo‘‘ gimnazijos ir Gelvonų vidurinės mokyklos moksleiviai pratęsė kraštotyrinį darbą savosiose gyvenvietėse. Ir tai prasminga, nes istorija prasideda nuo šeimos, gyvenvietės...

Moksleiviai su mokytojais rengė daug įvairių pilietinių akcijų: vieni pievutę prieš mokyklą apsodino narcizais, kiti senoliams suvežė didžiulius moliūgus, treti ruošia dovanėles ir kviečia mokytojus, jau nedirbančius mokykloje, į mokytojo dienos šventę ir t.t.

Papasakoję apie vykdytas pilietines akcijas, į kurias įtraukė ir mokyklos bendruomenę, moksleiviai su mokytojais dalyvavo edukacinėse programose: praplėtė žinias apie karaimus ir kepė kibinus, gamino vaško žvakes, susipažino su senoviniu prekybiniu laivu ,,Vytinė‘‘, lankėsi Trakų pilyje.

Dėkoju mokytojams už atsakingai atliktą darbą projekte, kurio dėka ne kalbomis, o konkrečia veikla ugdomas pilietiškumas bei tikri savo šalies patriotai.

Projektas baigėsi, bet išsiskirstydami vieni kitiems sakėme ,,Iki sekančios vasaros...‘‘, tikėdami, kad bus galimybė ir toliau tęsti kraštotyrinį darbą, bendradarbiavimą, kuris itin svarbus Vilnijai.

D. Vizmanaitės nuotraukose - akimirkos iš baigiamojo projekto renginio.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


LIEPA
Pr A T K Pn Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •