2023-10-02, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Įgyvendiname projektą - ,,Istorijos puslapius pavarčius‘‘

Publikuota: 2014-06-03 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Neformalus ugdymas - itin svarbi ugdymo dalis, sudaranti sąlygas jaunam žmogui atsiskleisti kaip asmenybei, atrasti save, savo kūrybinius gebėjimus, pomėgius. Trakų švietimo centras kartu su Rytų Lietuvos mokytojų sąjunga parengė projektą ,,Istorijos puslapius pavarčius‘‘, kurį pateikė Lietuvos moksleivių neformaliojo ugdymo centro vykdomam projektų konkursui ir gavo finansavimą. Rytų Lietuvos mokyklų mokinių aplinka yra daugiakultūrinė, todėl itin svarbiais tampa pilietiškumo, tolerancijos ugdymas, savosios kultūros pažinimas. Pedagogai pastebi, kad didėja moksleivių abejingumas ne tik tautos praeičiai, bet ir dabarčiai. Supažindinimas su tautos kultūros paveldu ir įnašu į pasaulio kultūrą, savo aplinkos tyrinėjimas, medžiagos apie kraštą ir jį garsinančius tautiečius rinkimas keičia jaunosios kartos požiūrį į gimtinę bei valstybę, jos dabartinę misiją bei ateities viziją, formuoja naują vertybių sistemą, skatina domėjimąsi dvasiniu tobulėjimu, ugdo jų atsakomybės jausmą, visuomeninį aktyvumą ir kūrybinius gebėjimus.

Projekto ,,Istorijos puslapius pavarčius‘‘ veiklose dalyvaus Paluknio ,,Medeinos‘‘ vidurinė mokykla, Trakų Vokės gimnazija, Juodšilių ,,Šilo‘‘ gimnazija, Turgelių vidurinė mokykla, Vievio pradinė mokykla ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija.

Mokyklų bendruomenės peržvelgs, kokie supančioje aplinkoje įvykiai, žmonės, gamtos, architekūros objektai yra nepakankamai išnagrinėti, ne visa medžiaga yra surinkta, susisteminta ir laikui bėgant, tiesiog to neliks ateinančioms kartoms. Į šį procesą bus įjungti moksleiviai. Kiekviena įstaiga išsikels konkretų tikslą ir uždavinius, (kurie atlieps pagrindinį projekto tikslą, bet bus konkretesni), sudarys darbo grupę, nuspręs, kokie mokiniai dalyvaus projekte, kas iš mokytojų vadovaus.

Vėliau vyks istorinės kraštotyrinės medžiagos rinkimas. Ji renkama bus ir dieninėse kraštotyrinėse stovyklose, kurios truks savaitę. Tam, kad medžiagos rinkimas netaptų nuobodus, bus surengtos išvykos į edukacines programas Trakuose. Edukacinių programų metu bus moksleiviams papasakota, kokią svarbą turi surinkta medžiaga, istoriniai faktai, tapę edukacinių programų pagrindu. Po lankymosi edukacinėse programose, mokyklose surinkta istorinė medžiaga bus įrišama, dokumentuojama ir rengiamasi ją pateikti parodai. Taip pat bus rengiami pranešimai, pristatantys projekto produktus konferencijos metu, kuri bus surengta Rytų Lietuvos mokykloms, jose besimokantiems moksleiviams. Konferencijos metu bus atidaryta istorinių kraštotyrinių darbų paroda. Surinkta medžiaga papildys mokyklų muziejus, metodinius ar istorijos, lietuvių kalbos, kabinetus. Konferencijos metu kiekvienas projekto dalyvis pateiks ir numatomą projekto tęstinumą.

Projekto įgyvendinimo laikas – 2014-05-12 – 2014-12-15.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •