2023-10-03, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Įspūdžiai iš edukacinės išvykos

Publikuota: 2014-04-14 | Autorius: Jolanta Čepienė

Akreditavę kvalifikacijos tobulinimo programą, įgyvendinamą ne Lietuvos Respublikoje, ,,Lietuviškasis paveldas Baltarusijoje – pedagogų dalyko turinio planavimo ir tobulinimo kompetencijų plėtotei‘‘, pakvietėme į ją švietimo centrų, įstaigų vadovus.

Kelionės metu susipažinome su bendra Lietuvos – Baltarusijos praeitimi, garbinga didikų Radvilų, Sapiegų giminių ir jų pilių, dvarų ir rūmų istorija. Lyda – miestas, kurį XIV a. statė Lietuvos kunigaikštis Gediminas. O štai ir Nesvyžius, garsus didikų Radvilų rezidencija, XVI a. statyta Radvilų pilimi, pirmąja rytų Europos barokine bažnyčia. Apsilankę pilyje, nuvykome į Nesvyžiaus gimnaziją, kur mus mielai sutiko gimnazijos kolektyvas, vadovaujamas direktorės Tatjanos Šumilovos. Vėliau lankėmės Nesvyžiaus ikimokyklinėje įstaigoje. Vakarop pasiekėme ,,miestą feniksą‘‘ – Minską, o apsigyvenę ugdymo plėtotės instituto viešbutuke, vykome į Zaslavlį. Čia dalyvavome vakaronėje: padedant profesionaliems liaudies artistams, mokėmės baltarusių liaudies dainų ir žaidimų, mėgavomės tradiciniais nacionaliniais patiekalais.

Antrąją dieną dalyvavome institute vykusiame pradinių klasių moksleivių festivalyje ,,Aš tyrėjas‘‘, kuriame savo tyrimus pristatė ir žinias demonstravo srities mažieji tyrėjai, o juos vertino tikri institutų ir universitetų profesoriai, mokslo daktarai....Instituto rektorė Svetlana Sitnikova ir prorektorė Elena Dovgun supažindino su kvalifikacijos tobulinimo sistema, metodiniais renginiais, vykdomos gerosios patirties sklaida, materialine baze ir galimybėmis ne tik tobulinti savo kompetencijas, bet kartu ir pasirūpinti savo sveikata po tuo pat stogu veikiančiame profilaktoriume, jėgas atgauti baseine.

Apžvalginės ekskursijos po Minską metu aplankėme Vilniaus vardą mininčius objektus: centro aikštę, ,,Ašarų salą‘‘, o taip pat nuostabios architektūros nacionalinę biblioteką, vadinamą ,,Almaz znanij‘‘, kur nuo 72 metrų stogo galėjome pažvelgti į miestą iš paukščio skrydžio. Vakarą praleidome Minsko akademiniame operos ir baleto teatre.

Tos kelios dienos, praleistos kaimyninėje šalyje, kur mokytojas taip pat nuoširdžiai dirba ir dalinasi savo darbo sėkmėmis ir nesėkmėmis, buvo fantastiškos tiek profesine, tiek ir pažintine prasme.

Nuotraukose: Minsko švietimo plėtotės instituto rektorė Svetlana Sitnikova pristato instituto vykdomas veiklas, ugdančias pedagogų profesinį meistriškumą.
Nesvyžiaus gimnazijos direktorė Tatjana Šumilova pristato įstaigą.
Edukacinės išvykos dalyviai apžiūri instituto metodinius kabinetus, juose kaupiamą metodinę medžiagą.
Ikimokyklinėje įstaigoje programos dalyviai turėjo tapti darželinukais...

Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •