2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Iš stažuotės Airijoje sugrįžus

Publikuota: 2018-11-12 | Autorius: Nijolė Lisevičienė

Suaugusiųjų švietimas, tai sritis, kurią būtina tobulinti. Statistika negailestinga - tik 5 procentai suaugusiųjų mokosi. Tai, kad tiek daug suaugusiųjų siekia įgyti vidurinį išsilavinimą jau dirbdami, yra motyvacijos mokytis stoka, ar maža galimybių pasiūla? Tai tik dalelė klausimų, kuriuos įvardinome prieš vykdami į stažuotę Airijoje.

Stažuotės tikslas - perimti neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi organizavimo Airijoje gerąją patirtį, ugdant stažuotės dalyvių bendrąsias, dalykines andragogines kompetencijas, reikalingas suaugusiųjų neformaliojo švietimo ir tęstinio mokymosi sistemos funkcionalumo Lietuvos suaugusiųjų švietimo įstaigose stiprinimui.

Į stažuotę vykome kartu su Trakų suaugusiųjų mokymosi centro darbuotojais. Pasirinkdami šalį siekėme, kad ji būtų panaši į Lietuvą. Mums pavyko: galėjome pabuvoti ir Dublino institute, bei kolegijoje ir suaugusiųjų mokymosi centre, įsikūrusiuose Wichlawo apskrityje, nedideliuose miesteliuose, kuriuose vieni kitus pažįsta.

Dublino Blanchardstown Technologijos institute dėstytojas Michael Hegarty supažindino mus su studijų programomis besimokantiems, rengiamais praktiniais užsiėmimais, andragogų rengimu, bet didžiausią įspūdį paliko jis pats, kaip asmenybė. Ar daug turime dėstytojų, kurie nesivaržydami gali pasakyti, kad būdami 15 metų buvo pašalinti iš mokyklos... Kas motyvavo ir kaip dabar kyla karjeros laiptais – atskleidė Airijos švietimo sistemos lankstumą, neformaliojo švietimo programų įvertinimą bei pripažinimą. Nemažai institute studijuoja net neturintys vidurinio išsilavinimo atestato...

Wichlawo Bray tęstinio ugdymo institute (kolegijoje) dėstytojas Richard Bruton sudarė sąlygas susipažinti su programų įvairove siekiantiems antros galimybės mokytis, o Kildarės ugdymo centro dėstytoja Niamh Maguire su kolegomis pakvietė stebėti veiklas, supažindino su 10 lygių, kurie yra švietimo pagrindas, sudarantis sąlygas siekti išsilavinimo ir mokytis visą gyvenimą.

Sugrįžome įsivardinę darbus, kuriuos turime nuveikti savo įstaigose, aiškiai suvokę, kad vien akademinis mokymas nepriartina mūsų besimokančiųjų prie profesijos, nemotyvuoja. Pokyčiai būtini ir šalies mastu.

Smagu, kad be mokymų nors trumpai galėjome žavėtis nuostabia gamta, pasivaikščioti jūros pakrante bei pajusti klimato skirtumus. Dėkojame kolegoms, pasidalinusiems savo gerąja patirtimi, už svetingumą, nuoširdumą.

Stažuotėje dalyvavome projekto ,,Profesinio mokymo ir suaugusiųjų švietimo sistemos tarptautiškumo plėtra‘‘ Nr. 09.4.2ESFA-V-715-04-0001 dėka.

Nuotraukose – stažuotės akimirkos.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •