2023-10-02, Pirmadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Gimtinės spalvos vaiko akimis

Publikuota: 2021-03-17 | Autorius: Irena Eikšto, Rūdiškių gimnazijos specialioji pedagogė, ir Virginija Lukošiūnaitė, gimnazijos psichologė

Karantino metu ugdymo įstaigose organizuojami renginiai persikėlė į virtualią erdvę, tačiau sumaniai suplanuoti ir tokie renginiai tampa smagiu kūrybiniu procesu. Vasario 1 – kovo 10 d. virtualioje aplinkoje vyko bendrojo ugdymo mokyklų mokinių ir priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytinių fotografijų paroda ,,Gimtinės spalvos vaiko akimis“, kurią organizavo Trakų r. Rūdiškių gimnazija bendradarbiaudama su VšĮ Trakų švietimo centru ir Trakų r. savivaldybės psichologine-pedagogine tarnyba.

Fotografijų parodos tikslas – panaudojant fotografiją, kaip pasakojimo vaizdais metodą, ugdyti pasididžiavimo savo gimtine jausmą, sužadinti vaikų norą domėtis savo tėvyne, tyrinėti ir fotografuoti gimtojo krašto ypatybes, skatinti sėkmingesnį komunikavimo procesą pasidalijant su kitais savo patyrimais, atradimais, atskleidžiant troškimus, jausmus bei emocijas.

Parodoje dalyvavo 92 vaikai. Dalyviai kvietė pasinerti į vaizdų kupiną pasaulį, suvokti, ką tie vaizdai atskleidžia, ką reiškia jaunajam menininkui. Vaikai, kaip savo gimtojo krašto detektyvai, sugebėjo atrasti ir užfiksuoti daug dėmesio vertų vietų: ir pažįstamų, ir nematytų, ir seniai užmirštų, neretai unikalių. Užfiksuotas akimirkas siejo su sukurtais pasakojimais, ragino pasižvalgyti po ypatingo grožio Trakų, Vilniaus, Šilutės, Kauno, Mažeikių, Panevėžio, Pasvalio, Tauragės, Šiaulių, Marijampolės, Molėtų, Vilkaviškio, Šalčininkų, Gargždų, Klaipėdos, Anykščių, Joniškio, Radviliškio, Sudervės, Kybartų kraštą.

Trakiškiai išraiškingai pasakojo apie upelį, kuris ,,neišsigando ir nepasidavė speigui, linksmai sau vingiuoja tarp pusnių”, atskleidė pilies paslaptis ir kvietė pasiklausyti senos girios pasakų. Tauragiškiai didžiuojasi savo aplinka – Skaudvilės miestelio ąžuolų giraite, kuri visus pasitinka. „Tvirti ąžuolai saugo miestelio ramybę.” ,, Leidžiantis saulei, Skaudvilės miestelio dangus nusidažė ryškiai geltona spalva.” Pasvaliečiai didžiuojasi senuoju dvaru: ,,Mūsų kaimo dvaras nors senas, bet vis tiek teikia džiaugsmą.” Šiauliečiai kviečia į seną malūną, kuris ,,užmigo žiemos miegu”. Šilutiškiai grožisi pušelėmis, kasdien vaikus palydinčiomis į mokyklą: ,,Nuotraukoje matosi mano mokyklos keliukas, kuris apsodintas pušimis, jos tokios nuostabiai gražios ir stiprios, nubučiuotos besileidžiančios saulės spindulių." Kiekvienam savas kraštas yra mieliausias, brangiausias, nuostabiausias: ,,Mieliausias miestas Marijampolė, kuriame aš gyvenu. Mano mielą kiemą apsupa didingi kirai. Jų klykiantys balsai vasarą mane prikelia iš gražių sapnų.“ „Vabalninko aikštė su angelu. Saugu, jaudina, pakylėja.”

Parodoje daug nuotraukų, kuriose žaismingai perteikiamos žiemos išdaigos. ,,Žiemužėlė ši gražuolė ir šaltukas nebaisus. Mums smagu pasidžiaugti šiuo grožiu. Labai džiaugiamės, kad tokia žiema atėjo.” ,,Vėjas pripūtė tiek sniego, kad šuniuko būda pavirto slėptuve.“ ,,Šią žiemą prie mūsų mokyklos kasdien apsilanko stirnos. Mes jas maitiname. Šį kartą vaišiname stirnas obuoliais.” ,,Mano kieme šiemet daug varveklių ir aš juos nuspalvinau, kad būtų dar gražiau.” ,,Mano kieme yra sūpynės, bet žiemą ant jų supasi sniegas, o ne aš.” ,,Smagus eksperimentas paskatino čiupti fotoaparatą ir įamžinti puikią akimirką: sniegu pavirstantį verdantį vandenį šaltyje.”

Štai tokias mintis vaikams sukėlė fotografijų paroda ir tai yra puiku. O dar puikiau, kad vaikai myli savo gimtinę, puoselėja jos kultūrą ir papročius, moka atrasti ir kurti grožį.Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    


VšĮ Trakų švietimo centras kvieča savanoriauti


Kalendorius


SPALIS
Pr A T K Pn Š S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •