2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Gerosios patirties sėmėmės Naujajame Sonče

Publikuota: 2019-06-30 | Autorius: Inesa Banevič


Birželio 17-20 dienomis Mažosios Lenkijos vaivadijoje, Naujojo Sončo profesinėje mokykloje buvo įgyvendinamas jaunimo mainų projektas “Lenkijos-Lietuvos gerosios patirties praktika dalyvaujant ES projektuose“, finansuojamas iš Lenkijos-Lietuvos jaunimo mainų fondo, kuriame VšĮ Trakų švietimo centras yra partneris. Delegacijai, vykusiai į Naująjį Sončą, vadovavo Švietimo centro metodininkė Danutė Vizmanaitė, o taip pat vyko Trakų suaugusiųjų mokymo centro darbuotojos Daiva Gribauskienė, Ina Pavlova, Jolanta Rėzgienė, Audrė Butiutienė ir aš, Inesa Banevič iš Rūdiškių gimnazijos. Profesinė mokykla, kurioje lankėmės, specializuojasi darbo su jaunais žmonėmis sferoje, ypač su asmenimis iš socialinės atskirties rizikos grupės, bedarbiais iki 25 metų, siekiant skatinti jų užimtumą.

Bendros projekto dalyvių veiklos prasidėjo nuo pažintinės veiklos, kur buvo pristatytos šalys partnerės, vyko seminarai, kurių pagrindinė tema ir tikslas buvo – pristatyti projektus, kurie buvo finansuoti iš Europos sąjungos fondo ir įgyvendinti per 15 metų.

Apsilankėme Naujojo Sončo įmonėje „Wiśniowski“, kuri turi daugiau nei metus darbo patirties statybos srityje. Įmonės marketingo skyriaus specialistas Grzegož Koc pristatė apie profesinio bendradarbiavimo ir jaunų darbuotojų profesinio mokymo pavyzdžius ir paramą, kurią įmonė suteikia užsienio projektų dalyviams. Taip pat apsilankėme Chełmiec miestelyje, kur įrengtos naujos statybos darbams patalpos, pastatytos iš Europos sąjungos išorės finansavimo priemonių.

Projekto dalyviai susipažino su Naujojo Sončo Verslumo inkubatoriaus veikla ir susipažino su Europos bendradarbiavimo dėka įgyvendintų programų pavyzdžiais, kuriuos pristatė direktorius Grzegorz Sus. Inkubatoriaus veikla yra orientuota į naujai besikuriančias įmones.

Lankėmės ir Naujojo Sončo Sveikatos institute, kur vyksta paskaitos, praktiniai užsiėmimai. Institute yra įkurtos dirbtuvės, kuriuose studentai įgyja ir tobulina profesinius įgūdžius. Medicininės pagalbos skyrius yra modernizuotas iš projektinių lėšų.

Naujojo Sončo kalėjime, galėjome susipažinti su įstaigos veiklos principais ir įgyvendintais projektais bei bendradarbiavimu su profesine mokykla (OHP). Dienos centrų auklėtojos su direktore mus sutiko su parengtu pristatymu „Saugios atostogos“. Turėjome galimybę nuvykti ir į kurortinį miestelį Krynica-Zdróju, kur grožėjomės nuostabiais vaizdais bei sužinojome apie SPA atnaujinimą projektų dėka.

Lankėmės merijoje, kur susitikome su miesto mero pavaduotoja Magdalena Majka. Paskutinę dieną apsilankėme įstabiojoje Krokuvoje. Rugsėjo mėnesį kolegų laukiame Trakuose, kur pristatysime Lietuvos gerąją darbo patirtį įgyvendinant ES projektus, darbą su jaunimu bei bendradarbiavimą su užsienio šalimis. Bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys.

Esame dėkingi partneriams, ypač Leszek Olech už nuoširdumą ir rūpinimąsi viso vizito metu.
Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •