2024-06-22, Šeštadienis 
   Naujienos   >>

Naujienos
Senojo Kėdainių TAU, Trakų TAU ir Lietuvos „Bočiai“ – tarptautiniame projekte „Amžius- ne kliūtis II“

Publikuota: 2021-02-15 | Autorius: Gražina Jedemskienė, Nijolė Lisevičienė, Gediminas Kuliešis

2020 metų rugpjūčio mėnesį gavome pasiūlymą įsijungti į tarptautinį Nordplus Adult projektą Nr.NPAD-2020/10040 ,,Amžius - ne kliūtis II“, kurio pareiškėja ir koordinatorė - Latvijos suaugusiųjų švietimo asociacija, direktorė Sarmīte Pīlāte. Projekto veiklas koordinuoja Martinš Valters. Projekte be trijų Lietuvos organizacijų, dalyvauja dvi Estijos ir penkios Latvijos organizacijos.

Projekto tikslas – parengti 10-iai skirtingų temų mokomąją programą bei medžiagą ir organizuoti 20 akademinių valandų mokymus, įvairias veiklas projekte dalyvaujančių organizacijų lankytojams. Parengta medžiaga galės pasinaudoti visų trijų Baltijos šalių trečiojo amžiaus universitetai, vyresniojo amžiaus žmonių organizacijos, jų dalyviai bei gauti naujų žinių, įgūdžių ir tuo pagerinti gyvenimo kokybę. Programos bus parengtos anglų bei šalių, dalyvaujančių projekte, kalbomis ir patalpintos partnerių internetinėse svetainėse, tuo pačiu ir amziusnerakliutis.lt/

Temos, kurioms projekte dalyvaujančios organizacijos dirba tarptautinėse komandose ir rengia medžiagą, labai įvairios. Senojo Kėdainių TAU (grupės vadovė- rektorė Gražina Jedemskienė) - skaitmeninio raštingumo, senjorų teisinio raštingumo bei šeimos genealoginio medžio kūrimo programas, Trakų TAU (grupės vadovė – rektorė Nijolė Lisevičienė) dalyvauja rengiant programas apie kineziterapinius užsiėmimus, atminties lavinimo svarbą ir galimybes bei turiningą pasivaikščiojimą po savo miestą su žemėlapiu rankoje. Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ komandos nariai dalyvauja rengiant net 4 temas: senjorai ir sidabrinės ekonomikos iššūkiai, socialinis aktyvumas, savanorystės svarba, socialinis darbas, „pasiruošimas išeiti“ (nauja tema, kuri dar niekada nebuvo plačiai nagrinėta) ir pagrindinės žinios apie tai, kaip funkcionuoja sveikatos apsaugos sistema mūsų šalyse.

Rengiant programas talkina asociacijos Senojo Kėdainių TAU nariai – Jolita Kšenavičienė, Laima Skinderienė, Arvydas Kantauskas; aktyvūs senjorai, tokie kaip: Trakų TAU –Danutė Vizmanaitė, Zita Norkienė; Lietuvos „Bočiai“ – Gediminas Kuliešis, Irena Kriščiukaitienė ir Eugenijus Kojelis. Nuoširdžiai dėkingi jiems ir Latvijos bei Estijos partnerių dalyviams grupėse už bendradarbiavimą, kurio vaisiais galės naudotis visų šalių TAU bei vyresniojo amžiaus žmonių organizacijos.

Pirmasis partnerių susitikimas įvyko šių metų rugpjūčio 17, 18 dienomis Rygoje, kur aptartas projekto veiklų grafikas, finansavimas, atskaitomybė. Antrasis susitikimas, planuotas Tartu, Estijoje, dėl Covid – 19 situacijos lapkričio 30 dieną įvyko virtualiai, nuotoliniu būdu. Pristatėme jau parengtas programas, jas aptarėme. Ši situacija įtakoja ir programų rengimą projekte, nes mokomąją medžiagą dabar rengsime taip, kad ją būtų galima panaudoti tiek gyvai auditorijose, tiek ir nuotoliniu būdu.

Šiuo metu iki balandžio mėnesio vyksta intensyvus kūrybinis darbas- mokymo medžiagos rengimas. Rudenį- mokymai ir užsiėmimai senjorams pagal naująsias programas naudojant mūsų sukurtą medžiagą.Viliamės, kad pavasarį, situacijai pagerėjus, su partneriais susitiksime Lietuvoje. Džiaugiamės galimybe susipažinti su kolegomis iš kitų Baltijos šalių bei kartu su jais bendradarbiaujant parengti mokymo programas, kurios bus naudingos visų šalių TAU bei vyresniojo amžiaus žmonių organizacijų nariams. Projektas- tai puiki priemonė tobulinti kalbinius, bendravimo ir bendradarbiavimo, informacinių technologijų valdymo ir kitus gebėjimus, susipažinti su kitų šalių TAU ir senjorams skirtų organizacijų veikla, pasidalinti patirtimi, užmegzti naujas pažintis.

Nuotraukose:
2020-08-18. I-asis projekto dalyvių susitikimas Rygoje
2020-11-30. II-asis susitikimas nuotoliniu būduAkimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


BIRŽELIS
Pr A T K Pn Š S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •