2024-03-19, Antradienis 
   Naujienos   >>

Naujienos




Socialinių ir emocinių kompetencijų ugdymas Aukštadvario mokykloje-darželyje

Publikuota: 2020-11-17 | Autorius: Jolanta Vaičiūnienė, Roma Pašinskienė

Trakų r. Aukštadvario mokyklai – darželiui „Gandriukas“ persiorientavus prie nuotolinio mokymo, nenutrūko ir mokinių socialinių – emocinių kompetencijų ugdymas.

Savimonės kompetenciją ugdėme skirdami laiko pasikalbėjimams apie mokinių emocijas bei jausmus, taip stiprindami pasitikėjimo savimi jausmą. Skatinome mokinius išsikelti mokymosi tikslus (pamokai, dienai, savaitei), kad gebėtų prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi.

Pasikeitus mokymosi formatui, pasikeitė ir mokinių kasdieninė veikla. Ugdant savitvardos kompetenciją, mokinius įtraukėme į pasikeitusio mokymo taisyklių kūrimą. Vaikai mokėsi planuoti savo laiką ir laikytis pasikeitusios dienotvarkės, į veiklas įtraukėme atsipalaidavimo pratimus streso mažinimui.

Kalbant su mokiniais apie šių dienų aktualijas buvo ugdomas jų socialinis sąmoningumas. Ugdydamiesi empatiją ir pagarbą kitam, komunikavo tarpusavyje, naudodami informacines komunikacines priemones. Teikė pagalbą klasės draugams, padėjo vieni kitiems įveikti kasdieninius mokymosi iššūkius.

Ugdant tarpusavio santykių kūrimo - palaikymo kompetenciją, vaikai komunikavo virtualiai, palaikė santykius susisiekdami su klasės draugais, pristatydami savo darbus. Virtualių pamokų metu mokiniams buvo suteikta galimybė diskutuoti ne tik mokymosi temomis, bet ir jiems rūpimais klausimais. Ugdymo procesas paįvairintas žaidimais bei kitomis veiklomis.

Ugdant atsakingą sprendimų priėmimo kompetenciją, savaitės pabaigoje vyko klasės valandėlės, kurių metu mokinai dalijosi patirtimi, reflektavo, analizavo sėkmes ir nesėkmes.

Socialinėms - emocinėms kompetencijoms ugdyti naudojome šiuos metodus: diskusija, žaidimas, „Minčių lietus“, „Noras - nenoras“, „Blyksnis‘, „Minčių žemėlapis“, „Mozaika“, „Burbulų dialogas“, „Juoko pertraukėlė“, „Staigmena“, „Emocija pasitelkus daiktus“, „Atspėk emociją“.

Tėvams įsitraukus į nuotolinio ugdymo procesą, aktyviai bendradarbiaujant su mokytojais bei pagalbos mokiniui specialistais, sustiprėjo mokyklos bendruomenės ryšiai, kurie ypač svarbūs vaikų socialiniam emociniam bei akademiniam tobulėjimui.

Mokyklos administracija, pedagogai ir pagalbos mokiniui specialistai teikė informaciją tėvams, konsultavo jiems rūpimais klausimais. Tėvai objektyviai įvertino savo vaikų galimybes, mokymosi sunkumus, savarankiškumą, pagal galimybes ir poreikį padėjo savo vaikams.

Mokinių dalyvavimas Tarptautinėse prevencinėse programose ,,Zipio draugai“ ir „Obuolio draugai“, jiems padėjo įveikti socialinius bei emocinius sunkumus, siekiant geresnės emocinės savijautos.

Mokiniams, kurie susidūrė su mokymosi sunkumais nuotoliniu būdu, buvo teikiama individuali pagalba. Daugumai mokinių nuotolinis mokymasis patiko, tik pasigedo gyvo bendravimo su klasės ir mokyklos bendruomene, dalyvavimo bendrose šventėse, renginiuose, išvykose.








Akimirkos iš mūsų gyvenimo


Vyksta registracija į renginius

  •    

Edukacinės patirties bankas

  •    

Mums svarbi Jūsų nuomonė

  •    



VšĮ Trakų švietimo centras


Kalendorius


KOVAS
Pr A T K Pn Š S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Darbo laikas

Pirmadienis 8:00 - 17:00
Antradienis 8:00 - 17:00
Trečiadienis 8:00 - 17:00
Ketvirtadienis 8:00 - 17:00
Penktadienis 8:00 - 15:45
Šeštadienis -
Sekmadienis -
Pietų pertrauka 12:00 - 12:45

  •